Aktualności

Akcja „Szkoło Pomóż i Ty” w roku szkolnym 2012/2013

15 października 2012

Nasza szkoła ma zaszczyt od kilku lat nosić miano MECENASA” Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych Pomóż i Ty” . W bieżącym roku szkolnym uczennice klasy piątej: Zosia Kurek, Basia Ignaczak, Julia Perzanowska, Daria Różańska, Iga Szymczak od początku października sprzedawały cegiełki (kartki z wiadomościami z różnych przedmiotów, kalendarzyki na rok 2013 itp.)

Akcja jest elementem działań wychowawczych szkoły, polegających na kształtowaniu pozytywnego stosunku do osób potrzebujących i cierpiących. Chcemy przy okazji przeprowadzania jej w naszej szkole propagować najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka: otwartość, życzliwość, dobroć.
W tym roku szkolnym akcja fundacji przebiega ph. „Pomóżmy Szymonowi być aktywnym ”. Chłopiec w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2011r. stracił palce prawej dłoni. Marzeniem Szymona jest praca w zawodzie rolnika – mechanika. Potrzebne mu są kosztowne protezy palców. Na miarę naszych możliwości włączyliśmy się do akcji na rzecz Szymona.

Joanna Kowalska