Warning: scandir(/home/info-net/ftp/stoz.pl/wp-content/plugins/wp-tabular/css/site/): failed to open dir: No such file or directory in /home/info-net/ftp/stoz.pl/wp-content/plugins/wp-tabular/libs/class.plugin.php on line 25

Warning: scandir(): (errno 2): No such file or directory in /home/info-net/ftp/stoz.pl/wp-content/plugins/wp-tabular/libs/class.plugin.php on line 25

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/info-net/ftp/stoz.pl/wp-content/plugins/wp-tabular/libs/class.plugin.php on line 26
Zespół Szkół Społecznych STO w Żyrardowie – Ćwiczyć każdy może !

Aktualności

Ćwiczyć każdy może !

11 lutego 2014

Pod tym hasłem w tym roku szkolnym  w żyrardowskim Społeczniaku prowadzimy szereg działań na rzecz aktywności fizycznej dzieci, rodziców i nauczycieli.

Chcemy otrzymać certyfikat SZKOŁY W RUCHU Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Mamy już za sobą starożytne igrzyska sportowe Zeusiada, szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzone przez ratowników Falk Medycyna, lekcje otwartą dla rodziców i z rodzicami oraz figurowe zmagania na lodowisku.

W 2014r. rozpoczęliśmy Aktywne Przerwy – była już skakanka i guma do skakania, a przed nami hula-hop, różnorodne piłki, tańce z chustkami (i nie tylko). I wiele innych wymyślonych przez nauczycieli wf i samych uczniów.

 Od lutego rusza Szalona Księga Rekordów Szkoły w dziwnych dziwniejszych i najdziwniejszych dyscyplinach sportowych. Liczymy na ruch i uwzględnienie mięśni odpowiedzialnych za śmiech.

 A śmiech towarzyszyć nam będzie w kolejnych przedsięwzięciach – Śmiesznych Zimowych Igrzyskach Sportowych  czy w Dniu Szuwarka będącym elementem nauki pływania w okresie styczeń – czerwiec 2014.

Doceniamy i promujemy także aktywność fizyczną uczniów poza szkołą –w klubach, sekcjach sportowych lub z rodziną czy przyjaciółmi.

 Nie możemy doczekać się wiosny i ruchu na placu zabaw, w parku, lesie.

Wciąż rodzą się nowe pomysły, zatem do końca roku szkolnego będzie ciekawie i wesoło.

 

 

 

 

 

ne.