Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

27 stycznia 2014

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

w żyrardowskim Społeczniaku

 

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w naszej szkole. Wiadomo nie od dziś, że miłość dziadków do wnucząt jest niezastąpiona. Z wdzięczności za ich oddanie dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do występu artystycznego. Wychowawczynie dokładały wszelkich starań, by przedstawienie było wzruszające, ale także humorystyczne. W tym roku dzieci zaprezentowały swoim gościom inscenizacje wierszy Jana Brzechwy okraszone skocznymi piosenkami.

Występ najmłodszych uczniów „Entliczek Pentliczek”, przygotowany przez panią Małgorzatę Werens, rozczulił wszystkich obecnych na sali. Klasa pani Agnieszki Wronkowskiej przedstawiła wiersz „Tom”. Ich pomysł na inscenizację spotkał się z ogromnym entuzjazmem widowni. Atmosferę podgrzało wystąpienie klasy drugiej, która pod opieką pani Małgorzaty Klepacz, opracowała wiersz „Pali się”. Ciekawy był występ klasy pani Małgorzaty Graczyk, która  zaprezentowała przedstawienie oparte o trzy wiersze – „Globus”, „Skarżypyta”, „Kłamczucha”. Klasa pani Doroty Gogolewskiej rozbawiła wszystkich do łez wystawiając wiersze „Kwoka” i „Kaczki”. Oczywiście nie zabrakło własnoręcznie wykonanych prezentów, którymi wnukowie obdarowali swoich bliskich.

Z relacji babć i dziadków wynika, że czuli się jak w prawdziwym teatrze, a przedstawienie bardzo przypadło im do gustu. W wielu oczach mogłyśmy dostrzec łezki wzruszenia. Cieszymy się, że mogłyśmy wraz z dziećmi sprawić przyjemność wyjątkowym gościom naszej szkoły.

Dorota Gogolewska

Małgorzata Klepacz