Aktualności

Nasz WALENTYNKOWY wieczór

16 lutego 2015

W tłusty czwartek po południu spotkaliśmy się , aby świętować WALENTYNKI. Przyszło wielu uczniów z klas IV-VI i z klasy I gimnazjum. Na początku spotkania wszyscy otrzymali symboliczne Walentynki.
Potem nastąpiło ogłoszenie wyników szkolnego konkursu pisarskiego ph. Walentynkowe „Chlapanie atramentem”. Regulamin konkursu przygotowali uczestnicy „Warsztatów pisarskich” pod kierunkiem pani Joanny Kowalskiej. W konkursie brali udział uczniowie klas IV- VI i klasy I gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor T. Sitarz , p. wicedyrektor M. Graczyk i p. A. Bukowska wytypowała zwycięzców konkursu i przyznała wyróżnienia.
I miejsce otrzymał uczeń klasy IVa – MAKS Rutendolff Przewoski; napisał wiersz pt.”Trzy razy miłość”
II miejsce otrzymała uczennica klasy IVa Weronika Adamiak; napisała wiersz pt. „Gdzie jest miłość?”
III miejsce otrzymała uczennica klasy IVa Olga Wejman; napisała wiersz pt.”Gdzie jesteś?”
BRAWO… BRAWO… BRAWO… IVa
Wyróżnienia otrzymali:
Julia Adamiak z kl. VI limeryk pt. ”Miłość cudowna była we Francji”
Basia Ignaczak z kl. I gimnazjum sonet pt. „Miłość w sercu”
Julia Perzanowska z kl. I gimnazjum bajka pt. „”Gdy odległość wyklucza miłość , czyli krótka historia o bocianie i wróbelku”
Wiktoria Pierzynowska z kl. V wiersz pt. „Walentynki”
Szymon Turkowski z kl. IVa wiersz pt. „Czarna Gołębica”
Po ogłoszeniu wyników konkursu i odczytaniu nagrodzonych i wyróżnionych prac przyszedł czas na listonoszy z pocztą” trafioną strzałą Amora” jak pisała w swoim wierszu Wiktoria Pierzynowska. Nasza Walentynkowa impreza odbywała się w dwóch klasach. W sali 24 zorganizowaliśmy tańce, a w Sali 23 przygotowaliśmy Walentynkowe smakołyki, aby” powiązać ciało z duchem” jak to się zwykle mówi. Bawiliśmy się od godziny16.00 do godziny 19.00.Podczas zabawy opiekowali się nami: p.A. Bukowska, p. J. Kluczek p. J. Kowalska i p.A. Szymaniak. Rada Uczniów przemyślała imprezę w najdrobniejszych szczegółach, a tu i tam dało się słyszeć głosy: „To najfajniejsze Walentynki na jakich byłem”. Nie trzeba innych podsumowań.

opiekun RU:
Joanna Kowalska