Aktualności

Noc w szkole

20 września 2013

NOC W SZKOLE

Piątek trzynastego to wyjątkowy dzień, a w zasadzie, to wyjątkowa noc w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 STO w Żyrardowie. Dzieci z klas 0 – III wraz ze swoimi wychowawczyniami nocowały w szkole.

Ta niezwykła przygoda rozpoczęła się od gier i zabaw ruchowych na sali gimnastycznej. Dzieci wyśmienicie bawiły się z kolorową chustą Klanza i stoczyły emocjonującą „bitwę” na papierowe kule. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach integracyjnych i muzyczno-ruchowych: „Ludzie do ludzi”, „Dyrygent”, „Budujemy tunel”, „Zamrażanie-odmrażanie”.

Wspaniała atmosfera panująca tego wieczoru spowodowała, że nawet zwykła kolacja przy wspólnym stole smakowała wyjątkowo.

Na tę jedną noc w roku szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w sypialnię. Dzieciom przypomniały się noce spędzone na obozach i koloniach podczas wakacji. Wspólne oglądanie bajek podczas „maratonu filmowego” było najbardziej oczekiwanym punktem programu.

Wszystkie przygotowane dla uczniów atrakcje wywoływały uśmiech na ich twarzach,
a dobry humor towarzyszył im do późnych godzin nocnych. Dzieci długo będą wspominały czas spędzony w tych niecodziennych okolicznościach.

SZKOŁA – TO NAUKA? TAK, ALE  W SPOŁECZNIAKU RÓWNIEŻ ŚWIETNA ZABAWA !