Aktualności

Pasowanie na ucznia

6 grudnia 2012

Dnia 6 grudnia odbyła się uroczystość pasowania na ucznia tegorocznych pierwszoklasistów.

Moment przystąpienia nowych dzieci w poczet uczniów szkoły jest niezwykle ważny, nie tylko dla pierwszaków, ale także dla całej społeczności szkolnej.

Z tej okazji dzieci, pod opieką wychowawczyni i nauczycielki muzyki, przygotowały przedstawienie muzyczne ,,Pierwszaczek”, które opowiadało o tym, czego dzieci uczą się w szkole. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do przedstawienia: tworzyli scenariusz, układali choreografię, sami wykonali rekwizyty i elementy scenografii, a także wytrwale uczyli się tekstów piosenek i układów tanecznych.

Niewątpliwie uczniowie klasy pierwszej włożyli w przygotowanie występu artystycznego mnóstwo zaangażowania i dziecięcej radości, co zaowocowało musicalem godnym najlepszych scen teatralnych. Zebrana publiczność – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele – nie kryła zachwytu. Mali artyści otrzymali „brawa na stojąco”! Pierwszaki z uśmiechem na ustach przeszły „próbę cytrynową”, polegającą na polizaniu plasterka cytryny. Wszyscy byli pod wrażeniem ich odwagi i poczucia humoru.

Po części artystycznej przyszła kolej na część oficjalną. Został wprowadzony sztandar szkoły, na który pierwszaki składały przysięgę, że będą dobrymi uczniami. W tej podniosłej atmosferze pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Dzieci rozpierała duma, a rodzicom i dziadkom kręciły się łzy w oczach. Ponieważ uroczystość, zgodnie z tradycją szkoły, odbywała się w mikołajki, dzieci zostały obdarowane słodkimi, czekoladowymi mikołajami.