Aktualności

Uczniowie klasy piątej o wycieczce do Torunia

25 czerwca 2014

W MUZEUM PIERNIKA

Dnia 18 czerwca klasy 4-6 wybrały się na wycieczkę do Torunia. Ponieważ przejazd na trasie Żyrardów-Toruń zajmuje około trzech godzin, musieliśmy wyruszyć bardzo wcześnie. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Żywego Muzeum Piernika, gdzie spotkaliśmy Korzenną wiedźmę oraz wielkiego mistrza. Wizyta zaczęła się od złożenia uroczystej przysięgi. Wiedźma opowiedziała nam o przyprawach używanych do wypieku pierników, a z mistrzem mieliśmy okazje uczestniczyć w robieniu ciasta. Następnie każdy z nas pod okiem wiedźmy mógł zrobić własny piernik. Następnie ciastka zostały włożone do pieca na pięćdziesiąt zdrowasiek. Każdy z uczestników wycieczki wyszedł z muzeum z własnym wypiekiem.
Zosia Kszczotek

W PLANETARIUM

W czasie wycieczki szkolnej do Torunia dnia 18 czerwca odwiedziliśmy Planetarium. Kiedy weszliśmy Pani przewodniczka zaprowadziła nas schodami na piętro, gdzie mieściła się sala ze sklepieniem w kształcie kopuły, na którym wyświetlano film. Widzowie siedzący w wygodnie odchylonych fotelach mogą obserwować odbywający się na niebie spektakl. Rozpoczęła się fascynująca prezentacja. Poznaliśmy budowę układu słonecznego, nazwy planet i gwiazdozbiorów. Było to tak realistyczne, że czułam się jak w statku kosmicznym. Bardzo się cieszę, że odwiedziliśmy to

planetarium, ponieważ było to niesamowite przeżycie i chciałabym tam wrócić.

                                                                                 Julia Petelicka

REJS PO WIŚLE

Później doszliśmy do Wisły. Czekał tam na nas statek. Weszliśmy na pokład i ruszyliśmy. Część wycieczki siedziała pod dachem, bliżej dziobu, a część przy rufie. Podczas rejsu rozmawialiśmy, wyglądaliśmy za burtę i dobrze się bawiliśmy. Gdy statek dopłynął, wyszliśmy do miasta i ruszyliśmy w stronę autokaru.

 

Maciej Lubaczewski

 

  zredagowała Joanna Kowalska