Aktualności

W klasie trzeciej nie ma nudy

15 kwietnia 2013

Od pierwszych lat w szkole dzieci uczą się i rozwijają swoje umiejętności w zakresie korzystania z komputera i Internetu.

Bardzo mi zależy, aby swoją wiedzę potrafiły wykorzystać w praktyce i umiały wśród natłoku informacji wyszukać i wybrać te najistotniejsze i najciekawsze.

Od początku roku szkolnego, przy współpracy z rodzicami, uczniowie klasy trzeciej przygotowują tematyczne prezentacje. Są one wykonane różnymi technikami-na kartonie, jako przestrzenne modele lub wersje komputerowe z wykorzystaniem programów Word i PowerPoint.

Tematy jakie dzieci opracowywały i prezentowały to m.in.

– „Zwierzęta chronione”,

– „Najważniejsze wydarzenia z historii Polski”

– „Wybitni Polacy”

– „Tradycje bożonarodzeniowe na świecie”

– „Układ Słoneczny”

– „Polscy medaliści olimpijscy”.

Świetnie  wypadły komputerowe prezentacje „Podróże po kontynentach”. Każde dziecko przedstawiało najważniejsze informacje i ciekawostki z wybranego przez siebie miejsca na świecie.

Z tematu na temat uczniowskie prezentacje są coraz lepsze i ciekawsze. I to właśnie skłoniło mnie do napisania tego artykułu. Chciałam, aby moi uczniowie czuli się jeszcze bardziej docenieni i zmotywowani do pracy przy następnych projektach.

Wartością dodaną naszych działań jest to, że dzieci są śmielsze, przełamują tremę przed wystąpieniami publicznymi, stają się bacznymi obserwatorami. Ponadto uczą się ”sprzedawać„ swoją wiedzę i pomysłowe rozwiązania. Bardzo często tę wiedzę wykorzystują na innych zajęciach. I co najważniejsze nie ma nudy!!!

Mam nadzieję, że poprzez te przedsięwzięcia uczniowie będą samodzielni w wyszukiwaniu potrzebnych informacji i sprawnie wykorzystają technologie komputerowe w kolejnych latach nauki.

Trzymam kciuki.

 

                                                                                                                        Małgorzata Werens

                                                                                                                      Wychowawca klasy III

                                                                                                                     w SSP nr 2 w Żyrardowie

Prezentacje uczniów klasy III:

[wpfilebase tag=file id=57 /]

[wpfilebase tag=file id=58 /]

[wpfilebase tag=file id=59 /]