Wolontariat

W naszej Szkole od dawna kultywowane są tradycje dotyczące wolontariatu. Każda klasa wykonuje działania , które mają na celu pomoc ludziom. Swój wolny czas, w miarę możliwości staramy się poświęcać pomocy potrzebującym. Mamy wtedy okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą . Lubimy brać udział w tego typu akcjach, ponieważ sprawia nam to przyjemność.

Jedną z form naszej działalności jest opieka nad dziećmi z Ośrodka Dziennego Pobytu Dla Dzieci Niepełnosprawnych . W poniedziałki, co tydzień podopieczni tej placówki odwiedzają nas. Wtedy zabieramy ich na naszą salę gimnastyczną i bawimy się z nimi. Gramy w piłkę, koszykówkę, na cymbałkach, śpiewamy i tańczymy. Wydaje nam się ,iż to co robimy jest przydatne dla tych dzieci, ponieważ staramy się wkładać w naszą pracę serca. Najświeższym dowodem na pomoc dla tych dzieci jest organizacja loterii. Pieniądze ze sprzedaży fantów przeznaczone zostaną na zakup prezentów na Boże Narodzenie dla dzieci z tego ośrodka.

Kolejne prace polegają na opiece nad starszą panią. Co najmniej raz w tygodniu staramy się zanosić jej potrzebne produkty spożywcze i rozmawiać. Mimo że pani ma swoją rodzinę czuje się samotna. Chcemy, aby poczuła, że ma w nas oparcie i może na nas liczyć.

Chętnie uczestniczymy także w corocznych akcjach takich jak: Góra Grosza czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy . Zawsze udaje nam się zebrać znaczące kwoty. Sprawia nam to przyjemność, ponieważ wiemy , że działamy w słusznej sprawie.

Mamy nadzieję, że przyszłe pokolenia będą również podtrzymywać tradycje tej Szkoły.