Aktualności

BAJKOWY TOR PRZESZKÓD

5 czerwca 2015

”Społeczniak” przygotował dla dzieci z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 10 oraz swoich uczniów z „zerówki” nietuzinkowe zajęcia ruchowe.
Bajki i ruch są bardzo ważnym elementem w życiu każdego dziecka, a kiedy połączy się te dwie rzeczy, to dzieci przeżyją ciekawą i niesamowita przygodę. I właśnie w takiej przygodzie wzięły udział 5 i 6-latki ze „społeczniaka” i przedszkola.
Siostra wróżki Agnieszki została zaczarowana przez zła czarownicę, co spowodowało, że stała się bardzo złośliwa i przestała lubić dzieci, aby pomóc odczarować siostrę wróżki dzieci musiały pokonać wiele torów przeszkód przygotowanych przez zła czarownicę.
W czasie wykonywania tych zadań dzieci kształtowały swoją zwinność, skoczność, szybkość, celność i równowagę. Oprócz tego fantastycznie ze sobą współpracowały. Dzięki ich zaangażowaniu i niezwykłej odwadze, wróżka Renata została odczarowana 
Lekcja ta pokazała, że w – f nie musi być nudny, a połączenie tych zajęć z opowiedzianą historią wyzwala u dzieci ich naturalną ruchliwość, energię i spontaniczność. Dzieci w czasie takich zajęć pokonują swoje słabości, lęki, stają się bardziej odważne i angażują się w zajęcia na 100%.
Podsumowaniem tych zajęć niech będą uśmiechy na twarzach i słowa wypowiedziane przez dzieci: „Ale super”, „Było świetnie”, „Całe szczęście, że udało nam się odczarować wróżkę”, „Szkoda, że tak krótko trwało”.

Małgorzata Werens, Agnieszka Wronkowska