Aktualności

Dzieci widzą, dzieci robią. Rodzic ważniejszy niż nauczyciel

6 maja 2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie Dzieci widzą, dzieci robią. Rodzic ważniejszy niż nauczyciel organizowanej przez program WF z Klasą. Debata odbędzie się 19 maja w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

Żyjemy w świecie wiedzy eksperckiej i ważne zadania najchętniej oddajemy
w ręce profesjonalistów. Wielu rodziców odpowiedzialnością za edukację swoich dzieci obarcza wyłącznie szkołę i nauczycieli. A przecież nawyki dziecka kształtują się na długo zanim pójdzie do zerówki. Socjalizacja przebiega przede wszystkim w domu. Nie należy udawać, że to szkoła nauczy dzieci wszystkiego. Celem debaty jest zwrócenie uwagi na odpowiedzialność rodziców za kulturę fizyczną i nawyki casino żywieniowe dzieci. Do rozmowy zapraszamy psychologów sportu, dietetyków i nauczycieli wychowania fizycznego, a także samych rodziców. Wspólnie zastanowimy się, co zrobić, żeby dom rodzinny świadomie współpracował ze szkołą na rzecz zdrowia i sprawności fizycznej najmłodszych.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w debacie prosimy o wypełnienie  formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie programu WF z klasą.