Aktualności

„Gdyby nie gwiazda w Betlejem…?” – świąteczny koncert w SSP nr 2 im. P Hulki –Laskowskiego STO W Żyrardowie

20 grudnia 2013

Święta, jak wiadomo, to czas dzielenia się nie tylko z bliskimi, ale też tymi, którzy potrzebują tego najbardziej! Rodzice uczniów klasy drugiej z wychowawczynią
p. M. Klepacz zorganizowali w szkole Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Szkolne korytarze wypełniła woń pysznych wypieków, gorączka świątecznych zakupów i poczucie wspólnego czynienia dobra. Na kiermaszu można było kupić piękne ozdoby, przepyszne pierniczki,  niebanalne kartki świąteczne i drobiazgi pod choinkę. Wszystko zostało wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców
i nauczycieli z naszej szkoły. Środki zebrane podczas tegorocznego Kiermaszu Świątecznego zostaną przeznaczone na zakup prezentów pod choinkę dla dzieci z żyrardowskiej rodziny wielodzietnej. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy! Szczególne uściski dla mam – A. Benchart, K. Idkowiak, E. Leoniuk, J. Turkowskiej, które były gospodyniami kiermaszu.

Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole, jak co roku, uczciliśmy uroczystym koncertem. Uczniowie zaprosili swoich bliskich i pracowników szkoły. Łącznikiem dla występów uczniów z młodszych i starszych klas było wspólne kolędowanie, do którego włączyli się goście. Pani M. Rogozińska nauczyła wykonawców tradycyjnych i mniej znanych kolęd.

Uczniowie młodszych klas, z wychowawczyniami D. Gogolewską, M. Graczyk,
M. Klepacz, M. Werens, A. Wronkowską, przygotowali program dotyczący zwyczajów świątecznych w różnych krajach Europy i przedstawili nasze polskie obyczaje związane
z Bożym Narodzeniem. Dzięki ich występowi przypomnieliśmy sobie jak ważne są takie symbole jak: śnieżnobiały opłatek, pierwsza gwiazda na niebie w Wigilię, świątecznie udekorowana choinka, pastuszkowie przy żłóbku.

Młodzież pod opieką pani J. Kowalskiej zaprezentowała przedstawienie
pt. ”PRZYJDŹ ŚWIĘTA BETLEJEMSKA NOCY…” Padały refleksyjne pytania „Gdyby nie gwiazda w Betlejem?…,  Za  jakim światłem iść…, Z jakich perspektyw patrzeć na siebie? na bliźnich? na życie?”. Były w występie szkolnego koła teatralnego ”Kameleon” nadzieje młodych aktorów na spełnienie marzeń wszystkich ludzi na świecie.

Ostatnie słowa naszego świątecznego koncertu zachęcają każdego z osobna „Raduj się i Ty człeku ze mną czasom na przekór”.         

 

Joanna Kowalska

                                                                                                              Małgorzata Klepacz