Aktualności

Spetakl anglojęzyczny

6 grudnia 2013

                                              Sprawozdanie z wycieczki do teatru IMKA
W środę, 4 grudnia uczniowie klas IV-VI wraz z Paniami Iwoną Suchecką i Anną Bukowską wybrali się do teatru IMKA w Warszawie na spektakl anglojęzyczny pt.: ,,My brother the robot” w reżyserii Tobby’ego Mitchella.

Wycieczka rozpoczęła się o ósmej, a do celu dojechaliśmy po około dwóch godzinach.Po przyjeździe do teatru od razu zostaliśmy pokierowani do sali w której miało odbyć się przedstawienie. Po chwili ten sam człowiek który zaprowadził nas na miejsce widowiska wszedł na scenę i przybliżył nam fabułę spektaklu oraz zachęcił nas do rozmyślań nad problemem sztucznej inteligencji i jej znaczeniem we współczesnym świecie.Zgasły wszystkie światła i zapaliły się reflektory. Na estradzie pojawili się Nathan Guy jako robot R3 i profesor Marcus Rossum w osobie Tima Hibberda. W trakcie spektaklu okazało się, że maszyna została stworzona przez Marcusa, aby uczyć jego córkę – Bobbie ( Amanda Brailsford). Dziewczynie nie odpowiadał jednak taki układ dlatego ojciec stworzył dla niej robota niby-brata którego to ona musiała wszystkiego nauczyć. Z początku nie zachwyciła się jego pomysłem, jednak z czasem zaprzyjaźnili się.

 W spektaklu bardzo dużą rolę odegrała muzyka doskonale oddająca klimat przedstawienia.  Aktorzy byli również dobrze dobrani, jednak szczególnie spodobało mi się odegranie roli Robota przez Nathana Guya, który świetnie wczuł się w swoją postać.

W drogę powrotną wyruszyliśmy o 11:40. Widowisko bardzo nam się podobało, a podczas wycieczki przez cały czas panowała bardzo miła atmosfera. Uważam, że była to naprawdę udana lekcja języka angielskiego.

Daria Różańska- uczennica kl. VI