Aktualności

Spotkanie z uczniami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie z Żyrardowa.

12 listopada 2012

12 listopada w ramach projektu „Dziecięcej akademii przyszłości – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych” – grupa biorąca udział w zajęciach sportowo-wychowawczych gościła uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie z Żyrardowa.

Dzięki temu spotkaniu dzieci bliżej zapoznały się z dyscypliną sportową, jaką jest kolarstwo. Zobaczyły jak wygląda i jak ważny jest odpowiedni strój kolarza, mogły z bliska obejrzeć różne rodzaje rowerów – do kolarstwa torowego i szosowego, a także podziwiać zdobyte przez gości medale.
Podsumowaniem naszego spotkania był jeden wniosek, że kolarstwo to sport nie tylko związany z jazdą na rowerze, to także systematyczne treningi, nauka, odpowiednia dieta
i wiele wyrzeczeń.

Serdeczne podziękowania dla uczniów klasy III ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie: Adriana Rudzińskiego, Mileny Faryn, Dominika Kok, Joanny Kowalczyk, Katarzyny Kirschenstein, Mateusza Lipy, Marka Łazarewicza, Patryka Mamońskiego i Doroty Tarczyło, a także p. Elżbiety Piotrowskiej, która pomogła zorganizować spotkanie.