Aktualności

Sprawozdanie ze szkolnych WALENTYNEK

19 lutego 2016

W dniu 19 lutego 2016r w Społecznej Szkole Podstawowej odbyły się szkolne WALENTYNKI. Klasy IV – VI miały swoją imprezę w sali nr 14 i na korytarzu przed nią. Walentynki rozpoczęły się o 14.30, a zakończyły o 17.30.

Na początku przygotowaliśmy szwedzki stół. Uczniowie z radością wynosili ławki z sali nr 14 i ustawili na nich słodkie łakocie i słone przekąski. Było przy tym śmiechu co niemiara. Potem zaczęła się degustacja, gdyż każdy chciał wrzucić coś na ząb i napić się. W związku z tym po kilku chwilach bufet opustoszał. Głównym i najważniejszym punktem szkolnej imprezy walentynkowej był wybór najciekawszego czterowersu  o miłości (bajka, fraszka, limeryk).Udział w konkursie brali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Werdykt wydali wszyscy uczestnicy imprezy walentynkowej Pierwsze miejsce zajął  Maksymilian Rutendolff Przewoski ( kl. 5a ),drugie Barbara Ignaczak (kl. 2 gimnazjum), trzecie Szymon Turkowski (kl.5a ).Następnym punktem imprezy były walentynkowe wróżby przy muzyce oraz miłosna wykreślanka. Żaden z uczniów nie opuścił szkoły bez drobnego upominku np. czerwonego lizaka czy książeczki o miłości. Na zakończenie przewodnicząca Rady Uczniów Hanna Adamiak rozdała WALENTYNKI. Na imprezie opiekowały się nami wychowawczynie klas 4-6: p. Irena Lipska, p. Maria Tomaszewska, p. Joanna Kowalska i p. Katarzyna Szymczak-Tryc.

Według mnie cała impreza udała się znakomicie. Wszyscy wyszli ze szkoły zadowoleni i najedzeni, a skromne upominki dodały WALENTYNKOM uroku i niepowtarzalności. Mam nadzieję, że za rok uda nam się powtórzyć ten sukces.

Maksymilian Rutendolff Przewoski