Aktualności

Sukces Zosi Kurek

7 czerwca 2013

Udane próby praktyki pisarskiej uczennic z klasy piątej

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie z klasy V uczęszczający na koło polonistyczne przygotowywali się między innymi do podejmowania prób praktyk pisarskich. Pracowaliśmy w oparciu o lektury: ”Chlapanie atramentem” poradnik dla młodych pisarzy A. Mazer, E. Potter oraz fragm. książki „Warsztat pisarza” D.V. Swaina. Na początku nasze działania miały charakter nieco zabawowy np. polegały na układaniu wierszy z wycinków prasowych.

 Niektórzy uczniowie zachęceni do pisarstwa stworzyli własne wiersze i właśnie wtedy otrzymaliśmy zaproszenie do konkursu organizowanego przez CK w Żyrardowie ph. ”Pierwsze wiersze” Dwie uczennice z klasy piątej po konsultacjach
z nauczycielem języka polskiego Joanną Kowalską zdecydowały się przesłać swoje prace na konkurs .Były to: Daria Różańska(autorka wiersza ”Książka”), oraz  Zosia Kurek (autorka wiersza „Ślimak”).

Wiersz pt.” Ślimak” spotkał się z uznaniem jury konkursu, a Zosia Kurek otrzymała wyróżnienie. Młodym poetkom życzymy dalszych udanych prób praktyk pisarskich, a poniżej drukujemy wiersz „Ślimak „, aby odwiedzający naszą stronę mogli docenić talent autorki.

 Ślimak

Z domem na plecach

wędruje przez pola.

Ciekawe o czym myśli?

Co go zachwyca?

Czy słyszy śpiewające ptaki?

Czy czuje powiew wiatru?

Czy widzi chmury na niebie?

Jeśli spotkasz ślimaka

zatrzymaj się i zapytaj go o to

A potem…

Zwolnij

I zacznij żyć tu i teraz

Jak on.

 

Trolol Iris 2013