Aktualności

TEATR RAMPA- TAJEMNICZY OGRÓD

16 marca 2017

Sprawozdanie z wycieczki do Teatru Rampa na przedstawienie zatytułowane „Tajemniczy ogród”

W piątek 03.03.2017r wyjechaliśmy na wycieczkę, by obejrzeć spektakl pt. „Tajemniczy ogród” Kiedy dojechaliśmy na miejsce, a dokładniej do Teatru Rampa, czekała na nas świetna obsada aktorska. Z własnego doświadczenia wiemy, że w tym teatrze grają najlepsi aktorzy w Warszawie.

Spektakl został wyreżyserowany przez Cezarego Domagałę. Przedstawienie nie byłoby tak przyjemne, gdyby nie Tomasz Bajerski, czyli kompozytor i pianista, który napisał piosenki do widowiska. Scenografia była tajemnicza i zachwycająca. Aktorzy wiedzieli, jak zaciekawić młodą publiczność i wprowadzili wątki humorystyczne do spektaklu. Przejścia między scenami były subtelne, ponieważ na deski teatru zjeżdżało tło, na którym były wyświetlane motywy następnej sceny. Przedstawienie było wierną adaptacją powieści Frances Hodgson Burnett przekazaną w sposób przyjemny.

Naszym zdaniem spektakl zasługuje na wyróżnienie. Wydaje nam się, że przypadł on do gustu młodszej jak i starszej widowni przede wszystkim dzięki ciekawej koncepcji reżysera i wesołym piosenkom. Aktorzy również spisali się świetnie wcielając się w role poszczególnych bohaterów powieści. Gdybyśmy mogli pojechalibyśmy jeszcze raz na spektakl „Tajemniczy ogród” w Teatrze Rampa.

 

uczniowie klasy Via:

Natasza Rybkowska

Weronika Adamiak

Matylda Mroczkowska

Damiano Gorge