Aktualności

Wycieczki do teatru w Płocku.

12 listopada 2013

Sprawozdanie z wycieczki do teatru w Płocku.

7.11.2013 o godzinie 9 uczniowie klas 4-6 ze Społecznej Szkoły Podstawowej wybrali się ze swoimi wychowawczyniami do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Przedstawienie „Ania z Zielonego Wzgórza” to adaptacja powieści L. M. Montgomery w reżyserii Karola Suszki z muzyką Leszka Wronki i scenografią Jerzego Gorazdowskiego. Premiera spektaklu odbyła się 28.09.2013 r.

 Gra aktorska była na wysokim poziomie, odtwórcy ról mieli świetnie dobrane stroje, szczególnie spodobała mi się Ania Shirley, którą zagrała Andżelika Kujawiak. Scenografia była fantastyczna, pierwszy raz zobaczyłam na scenie domek jednorodzinny, w którym rozgrywała się akcja spektaklu. Przedstawienie miało dwie części, bardziej podobała mi się pierwsza, gdyż aktorzy przechadzali się między widzami i zachowywali bezpośredni z nimi kontakt. Muzyka Leszka Wronki była świetnie dopasowana do klimatu spektaklu.

Sztuka bardzo mi się podobała, cieszę się, że mogłam ją obejrzeć z moimi przyjaciółmi. Uważam, że wycieczka była świetnie zorganizowana, gdyby była taka okazja, to chętnie pojechałabym na nią po raz drugi.

 

                                                                                                                                                             Zosia Kurek