Aktualności

Zeusiada 2013

28 października 2013

            Już po raz kolejny do Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Pawła Hulki-Laskowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Żyrardowie zawitał Zeus ze swą świtą, by przeprowadzić igrzyska sportowe.

Dnia 27.09.2013r. na tablicy ogłoszeń pojawił się plakat z napisem >>Już za 4 tygodnie…<< i okręgiem w kolorze niebieskim. Od tego dnia, co tydzień pojawiały się , a ilość kolorowych obręczy na plakacie-zwiększała.

25 października w udekorowanej symbolami szkole uczniów przywitali Zeus z Herą i ich świta. Każde dziecko otrzymało znaczek-identyfikator uprawniający  do udziału w igrzyskach sportowych.

W sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego przez panią dyrektor – Teresę Sitarz oraz ślubowanie zawodników. Zawody rozegrane zostały w kategoriach kl. 0-1, kl. 2-3, kl. 4-6. Nawiązując do starożytnych igrzysk, uczniowie zmagali się w następujących konkurencjach:

  1. DIAULOS- bieg podwójny
  2. HOPLITES- bieg w uzbrojeniu
  3. Wyścig rydwanów
  4. DYSKOBOLIA- rzut dyskiem
  5. PALE- zapasy.

Dla najstarszych uczniów dodatkowo przygotowano test wiedzy o igrzyskach olimpijskich. Po każdej konkurencji wręczono dyplomy. Podczas igrzysk panowała wspaniała atmosfera. Najważniejsza była dobra zabawa i postawa fair play.

Po poczęstunku nektarem i ambrozją Zeus opuścił mury szkoły. Być może odwiedzi ją za rok.

[wpdm_file id=53]